Rajstopy ciążowe – czym się kierować przy wyborze?

Bielizna ciążowa jest jednym z elementów garderoby, który w tym szczególnym okresie każda kobieta powinna mieć w szafie. O ile w pierwszych miesiącach nie jest to konieczne (no może poza biustonoszem), to jednak w miarę upływu czasu koniecznością stają się majtki oraz rajstopy ciążowe. Te ostatnie przydadzą się zwłaszcza zimą.

Rajstopy ciążowe to komfort i zdrowie

Obecnie bielizna tego typu oferowana jest zarówno przez firmy, specjalizujące się w ubiorach dla kobiet w ciąży, jak i przez niemal wszystkich producentów bielizny. To przede wszystkim odpowiedź na potrzeby tej grupy użytkowniczek. Tym bardziej, że właściwie dobrane rajstopy ciążowe to nie tylko komfort, elegancja, ale przede wszystkim zdrowie. Pomagają utrzymać właściwą sylwetkę

Co je wyróżnia?

Od tradycyjnych rajstopy ciążowe wyróżnia przede wszystkim kształt. Posiadają specjalny bezszfowy klin, który nie powoduje ucisku na rosnący brzuch. Dzięki temu są bezpieczniejsze w użytkowaniu. I to pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie. Dobre rajstopy ciążowe nie powinny mieć szycia w tej części. Ponadto w wielu przypadkach im wyższy stan, tym lepszy – rajstopy ciążowe układają się lepiej i mogą posłużyć dłużej – nawet do końca ciąży.

Rajstopy ciążowe to wzmocnienie pleców

Chcąc kupić dobry produkt, należy zwrócić uwagę, czy rajstopy ciążowe mają specjalne wzmocnienia odcinka lędźwiowego. Zwiększa to komfort noszenia i ułatwia utrzymanie właściwej sylwetki. A to niezwykle ważne, gdy brzuch staje się coraz cięższy i trudniej wygrać walkę o pionową postawę.

Z naturą za pan brat

W tym okresie najlepiej unikać używania wszelkich sztucznych materiałów. Utrudniają dostęp powietrza, są nieelastyczne i mogą powodować alergie skórne. Należy postawić na bardziej naturalne komponenty i zakupić rajstopy ciążowe np. z podwójnej bawełny.  

Kiedy zacząć

Wszystko zależy od tego, w jakim tempie zmienia się figura. W większości przypadków jeszcze w czwartym miesiącu można nosić zwykłą bieliznę, a w rajstopy ciążowe trzeba zaopatrzyć się ok. 5-6 miesiąca. Wtedy brzuch jest już widoczny, a jego kształt zmienia się błyskawicznie. Warto wówczas zainwestować dla własnego komfortu i zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *